Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzony jest na całym świecie Dzień Ziemi. W ty roku obchody odbywają się pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię”. Nasza szkoła również uczestniczy jak co roku w obchodach tego święta. Liczba  przedsięwzięć niestety musiała być ograniczona ze względu na pandemię i naukę zdalną.

W tym roku w obchody zaangażowani zostali uczniowie klas VI-VIII oraz przedszkolaki. W klasie VI uczniowie wykonywali plakaty na temat Dnia Ziemi. Najlepszą pracą okazała się praca Konrada Ciepłowskiego. Plakaty wykonane przez uczniów zostały rozwieszone na holu szkolnym i na świetlicy. Uczniowie  klasy VII wykonywali strony do gazetki na temat segregacji i recyklingu śmieci pod nadzorem Pani Małgorzaty Komar. Najlepszą pracę wykonała Tatiana Nowak. Klasa VIII miała za zadanie wykonać prezentację na temat odnawialnych źródeł energii. Najlepiej wywiązała się z zadania Jagoda Wosek i jej prezentację udostępniamy na stronie szkoły do obejrzenia dla uczniów i rodziców. Przedszkolaki natomiast mają za zadanie posprzątać teren szkoły. Na korytarzu i świetlicy pojawiły się gazetki okolicznościowe, a w zakładce Zdalna Biblioteka/Świetlica materiały i zadania dla uczniów.

Zachęcamy wszystkich uczniów, aby pod opieką rodziców posprzątali rowy przed swoimi domami pamiętając o segregacji śmieci oraz o bezpieczeństwie. Prosimy o zrobienie zdjęć w czasie sprzątania i przysłanie ich na adres: e.korycka@spradzice.szkolnastrona.pl aby można je było umieścić na stronie szkoły. Obchody Dnia Ziemi przygotowała Pani Ewa Korycka.