W KIERUNKU NATURY

24 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Ziemi pod hasłem „W kierunku natury” . Celem apelu było zwrócenie uwagi jak największej liczby uczniów na sprawy związane ze stanem środowiska naturalnego i jego ochronę. W tym dniu wszyscy uczniowie oraz nauczyciele w swoim ubiorze posiadali elementy zieleni. Uczniowie pogłębili wiedzę na temat segregacji śmieci i uświadomili sobie, jakie zagrożenia płyną z ciągle zwiększającej się ilości odpadów. Poznali różne sposoby rozwiązywania problemów ekologicznych. Nasza szkoła stara się wpajać miłość do przyrody, wzbogaca słownictwo o terminy ekologiczne – podkreśliła dyrektorka szkoły – Dorota Królik. Uczniowie dbają o środowisko naturalne nie tylko z okazji Dnia Ziemi ale również na co dzień. Organizatorkami Dnia Ziemi były panie Ewa Korycka, Grażyna Gruszecka, Maryla Barul, Barbara Kaszuba.