Dzień Dziecka

Ten dzień uczniowie naszej szkoły spędzali w bardzo różny sposób. Przedszkolaki i uczniowie klasy I pozostali w szkole. Ci pierwsi mieli zorganizowane zabawy i konkursy przez swoją wychowawczynię. Pierwszaki połączyły swoje święto z Dniem Mamy, dla których przygotowały przedstawienie tatralne, wspólny poczęstunek, gry i zabawy. Dzięki rodzicom i wychowawczyniom klasa II i III udała się na wycieczkę do Drzewicy. Natomiast uczniowie klasy najstarszych uczestniczyły w rajdzie rowerowym do Drzewicy.

Tego dnia, jak to stało się tradycją, gościł u nas pan burmistrz Janusz Reszelewski, który przekazał na ręce pani dyrektor słodkie upominki dla wszystkich uczniów.Towarzyszyli mu dyrektor ZEAS-u pan Andrzej Krzyżanowski i Przewodniczący Rady pan Marian Kalużny

Dzieciaki w tym dniu miały możliwość oglądania super bajki „Rico, prawie bocian”. Będąc w RCK skorzystaliśmy z okazji i obejrzeliśmy wystawę czasową  „Od Edisona do UNITRY, czyli Krótka Historia Fonografii”. Pan dyrektor  Krzysztof Kowalski w ciekawy i w przystępny sposób opowiedział dzieciom o wynalazkach związanych z przemysłem fonograficznym. Zobaczyliśmy nierzadko unikatowe egzemplarze patefonów, gramofonów, radioodbiorników, magnetofonów, a także nośników dźwięku w postaci historycznych płyt winylowych, płyt pocztówkowych czy bliższych współczesności taśm i kaset magnetofonowych.

Kolejnym punktem wycieczki były odwiedziny Biblioteki Samorządowej Gminy i Miasta w Drzewicy. Dzieci dzięki temu spotkaniu mogły się dowiedzieć, że biblioteka prowadzi wypożyczalnię dla dorosłych, oddział dla dzieci, czytelnię zbiorów tradycyjnych, czytelnię audiowizualną z kawiarenką internetową i punkt informacji turystycznej. Bardzo serdecznie dziękujemy pani kierownik Mari Bilenc oraz kustoszowi pani Urszuli Kalużnej za serdeczne przyjęcie.

Następnie dzieci udały się nad zalew w celu poznania uroków swojej gminy. Na placu zabaw poniosła ich radość beztroskiego dzieciństwa, której życzymy wszystkim w TYM SZCZEGÓLNYM DNIU.