Bezpieczeństwo najważniejsze

Bezpieczne wakacje

Bezpieczeństwo to sprawa priorytetowa w naszej placówce, dlatego tak bardzo uczulamy naszych wychowanków na różnego rodzaju kwestie z tym związane. Dnia 6 VI 2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z p. Danutą Biedrowską na temat zagrożeń, z którymi mogą się spotkać dzieci w czasie letniego wypoczynku.

Celem prelekcji było przypomnienie uczniom podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się na drodze, nad wodą, w lesie – uwrażliwienie na różne niebezpieczeństwa. Pani Danuta przestrzegała przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpieliskach, rozpalaniem ognisk, organizowaniu zabaw w niebezpiecznych miejscach.

Przypomniała uczniom o tym, jak zachować się w sytuacjach trudnych, o zachowaniu własnego bezpieczeństwa, powiadomieniu odpowiednich służb pod numerami alarmowymi. Zwróciła również uwagę na wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznajomych. Przypomniała wiele rad, m.in. o tym, aby nie podawać nieznajomym swoich danych osobowych i adresowanych oraz o tym, by podczas nawiązywania znajomości przez Internet – kierować się zasadą ograniczonego zaufania.

Mądre przestrogi pomogą dzieciom bezpiecznie powrócić po wakacjach do szkoły. Życzyła wszystkim uczniom wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

Inicjatorką wtorkowego spotkania była p. Maryla Barul.  Całość działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem uczniów „pilotuje” dyrektorka szkoły – Dorota Królik.