Ocalić od zapomnienia

WARSZTATY Z PAPIEROPLASTYKI

W ramach grantów oświatowych w dniach 4 i 7 kwietnia 2017r.  odbyły się warsztaty z papieroplastyki, które miały na celu przybliżyć uczniom technikę robienia tradycyjnych kwiatów z bibuły i wicia wianków

Na zajęcia warsztatowe została zaproszona twórczyni ludowa pani Marianna Witoń, która zapoznała dzieci z etapami tworzenia pięknych kwiatów z bibuły. Uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się i obserwowali w jaki sposób pani twórczyni robiła kwiaty, by potem tworzyć własne. Wyjątkowy Gość opowiadał również o tradycjach i zwyczajach Nocy Świętojańskiej na wsi opoczyńskiej. Wszyscy uczestnicy z niezwykłą uwagą i zainteresowaniem słuchali tych opowieści i nawet nie zauważyli że tak szybko minął czas trwania zajęć. Na koniec wszyscy podziękowali pani twórczyni za poświęcony czas i bardzo interesujące i ciekawe zajęcia.