Rajd rowerowy do Drzewicy.

4 maja 2018 roku wybraliśmy się na rajd rowerowy do Drzewicy. Dostarczyliśmy zebraną wcześniej karmę dla zwierząt oraz zabawki do Schroniska . Opiekunka schroniska opowiedziała nam jak wygląda jej praca oraz podziękowała za dary. Zbiórką darów w naszej szkole zajmuje się Szkolny Klub Wolontariatu, którego członkami są również uczestnicy naszych grantów. Następnie pracownik PGKiM w Drzewicy opowiedział nam jak działa oczyszczalnia ścieków i jakie zachodzą w niej procesy. Później pojechaliśmy do Domaszna, gdzie znajduje się gminne wysypisko śmieci. Część śmieci na naszym terenie jest segregowana i dzięki recyklingowi niektóre materiały można po przerobieniu ponownie wykorzystać. Dzieci wróciły bardzo zadowolone, pełne nowej wiedzy o ochronie środowiska na terenie naszej gminy.