Wycieczka szkolna w ramach grantu "Radzice z ekologią za pan brat"

Wycieczka  ekologiczna do Tomaszowa Mazowieckiego

Dnia 1 czerwca 2018 roku uczestnicy grantów oraz inni uczniowie naszej szkoły brali udział w ekologicznej wycieczce do Tomaszowa Mazowieckiego. Pierwszym punktem programu był rezerwat przyrodniczy „Niebieskie źródła”, gdzie obserwowaliśmy bijące źródła i charakterystyczny ich kolor oraz liczne ptactwo wodne, które tam występuje.

Następnie zwiedziliśmy „Skansen Rzeki Pilicy”, gdzie w starym młynie wodnym zgromadzono liczne eksponaty dotyczące pracy w różnego rodzaju młynach oraz liczne militaria, często wydobyte z rzeki Pilicy. Potem udaliśmy się do „Grot Nagórzyckich”, które powstały poprzez wydobycie piasku do celów hutniczych (huta szkła). Z chwilą, gdy wydobycie piasku zostało zakończone, pieczary zostały przystosowane do celów turystycznych. Ostatnim punktem naszej wycieczki był Mc. Donald. Dzieci pełne wrażeń i nowych wiadomości wróciły do Radzic Dużych.