Uroczyste obchody Dnia Dziecka

Pierwszy czerwca to święto wszystkich dzieci. Z okazji tego szczególnego dnia tj. 30 maja 2018 r. w naszej szkole zorganizowano dla wszystkich uczniów niezapomniany, wesoły dzień. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności plastyczne i sportowe, wspaniale przy tym się bawiąc.

Ten dzień rozpoczęły zajęcia plastyczne. Uczniowie z klas I-III oraz dzieci z  oddziałów przedszkolnych,  malowały plakat pt. „Świat dziecka”. Natomiast klasy IV-VII, wykonywały plakaty nt. Praw Dziecka.

Następnie cała społeczność szkolna udała się na salę gimnastyczną wraz ze swoimi pracami, które stanowiły jej wystrój.

W ten uroczysty dzień wprowadziła nas klasa IV prezentując Prawa Dziecka.

Kolejnym punktem uroczystości były występy przedszkolaków, które zaprezentowały program słowno- muzyczny.

Następnie odbył się konkurs „Mam talent” mający na celu zaprezentowanie talentów drzemiących w uczniach naszej szkoły- od tańca, gry na instrumentach, akrobatykę po piosenki. W konkursie wzięli udział:

1.   Oliwia Kmita- kl.I

2.   Aleksandra Rogulska- kl.I

3.   Nikola Wawrzyńczak-kl.I

4.   Michał Witoń- kl.II

5.   Zespół „Disco”, w skład, którego wchodzili: Agata Wołynkiewicz, Krystian Piasta, Tomasz Baranowski oraz  Jakub Staszewski- kl.II

6.   Katarzyna Tomczyk- kl.II

7.   Filip Żak- kl.III

8.   Kacper Konewka i Łukasz Sobolewski- kl.III

9.   Oskar Nowak- kl.III

10.                    Aleksandra Sobczyk- kl.IV

11.                    Daria Witoń- kl. IV

12.                    Jakub Długosz- kl. V

13.                    Bartek Majcherek- kl.V

Tak urozmaicone występy przedstawiły jak zdolni i utalentowani są w różnych dziadzinach nasi uczniowi. Ich prezentacje były na wysokim poziomie.

Jury po długich naradach przyznało następujące miejsca:

Aleksandra Sobczyk

II Miejsce

Bartłomiej Majcherek

III Miejsce

Oliwia Kmita

Następnie odbył się „ Pokaz mody”. W rym muzyki uczennice zaprezentowały swoje skrupulatnie przygotowane stroje. Jury przyznało następujące miejsca:

Maja Marszałek

Antonina Rogulska

Olga Kowalczyk

Laureaci konkursów otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Wielką atrakcją dla naszych uczniów były zawody sportowe dla klas IV-VII oraz zabawy integracyjne połączone ze współzawodnictwem w klasach I-III i oddziałach przedszkolnych.

W tym dniu pokaz swoich umiejętności językowych oraz tanecznych zaprezentowali uczestnicy grantu „ Must be the music- śpiewam po angielsku” pod kierunkiem pani Magdaleny Drążkiewicz- Białek.

Również tego dnia w oddziałach przedszkolnych odbył się Dzień Otwarty dla dzieci, które będą uczęszczały w przyszłym roku szkolnym do przedszkola. Mogli oni obejrzeć występy oraz brać udział w zabawach i zajęciach zorganizowanych w salach.

Wszystkim dzieciom dopisywały świetne humory, sprzyjała nam pogoda oraz radosna atmosfera. Był to dzień pełen wrażeń. Czas upłynął szybko i miło, a każdy znalazł coś atrakcyjnego dla siebie. Zwieńczeniem tego dnia była wizyta pana Burmistrza Janusza Reszelewskiego oraz dyrektora ZEAS-u pana Andrzeja Krzyżanowskiego, którzy obdarowali uczniów naszej szkoły smacznymi upominkami.

Koordynatorem w tym dniu była pani Maryla Barul.