Detektywi historii na obchodach 3 maja.

Zbliżające się święta majowe były okazją do wykonania kotylionów i nauki pieśni pt.,,Witaj majowa jutrzenko" i ,,Polska flaga". Przygotowaliśmy uroczystą akademię pod hasłem ,,Bóg, Honor, Ojczyzna". Przygotowując część artystyczną chcieliśmy przybliżyć naszym kolegom i koleżankom historię sprzed 227 lat czyli wydarzenia związane z Uchwaleniem Konstytucji 3-Maja. Była to też okazja by zastanowić się nad znaczeniem słów , które były przewodnim mottem uroczystości.

Trzeciego maja wzięliśmy udział we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Drzewicy oraz w obchodach gminnych Święta Konstytucji. We wspólnym pochodzie przemaszerowaliśmy pod  pomnik, wysłuchaliśmy ,,Mazurka Dąbrowskiego", oraz okolicznościowych przemówień  burmistrza pana Janusza Reszelewskiego i przybyłych gości, złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem w Drzewicy.