100 - lecie Odzyskania Niepodległości

"W drodze do niepodległej"

08.06.2018r. uczniowie klas III i IV pod opieką p. Barbary Kaszuby i p. Maryli Barul uczestniczyli w warsztatach historycznych w RCK w Drzewicy  zorganizowanych w nawiązaniu do wystawy „W drodze do niepodległości”. Tematyka zajęć poświęcona była oczywiście 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Prowadziła je p. Beata Grzegorczyk – pracownik RCK.

Uczniowie obejrzeli film „Animowana historia Polski”, układali puzzle  - mapę Polski z czasów rozbiorów, uczestniczyli w zabawach edukacyjnych oraz pisali „Test wiedzy o niepodległości” składający się z 10 pytań na które każdy mały obywatel powinien znać odpowiedź. Mieli  również możliwość obejrzenia wystawy historycznej tematycznie związanej z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.