Szkiełkiem i okiem...

Co robiliśmy w lutym?

W lutym doskonaliliśmy mikroskopowanie, oglądając własnoręcznie wykonane preparaty roślinne. Zajmowaliśmy się budową i znaczeniem porostów dla człowieka oraz środowiska. Poznaliśmy skalę porostową, która wskazuje, jakie gatunki występują w środowisku o różnym stopniu zanieczyszczenia powietrza. Byliśmy na wycieczce po okolicy i szukaliśmy porostów, które u nas występują dość licznie, co świadczy o dobrym stanie naszego środowiska. Z zebranych porostów wykonaliśmy wystawkę, a z zebranych przez nas materiałów zrobiliśmy gazetkę na korytarz szkolny. Zajmowaliśmy się również ochroną gatunkową roślin występujących w naszym regionie. Uczniowie wykonali gazetkę oraz prezentację pt. „Rośliny chronione naszej okolicy”