Kto Ty jesteś?

''Kto ty jesteś?...'' - Historycznie i turystycznie po regionie.
Grant realizowany od lutego do 14 czerwca 2019 w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Radzicach D. skierowany do uczniów klas IV - VII.

Na zajęciach uczniowie poznają historię Drzewicy, Opoczna, Spały, Inowłodza, Studzianny. Poznali zabytki regionu oraz atrakcje turystyczne.
Poprzez to przygotowują się do opracowania multimedialnego folderu pt ''Drzewica i okolice - walory historyczne i turystyczne''.

Przygotowaliśmy regulamin konkursu plastycznego i fotograficznego pt ''Niemi świadkowie historii''.
Konkurs trwa od marca do maja 2019 r. rozstrzygnięcie 07 czerwca 2019.
Poznali także historię, zabytki i walory turystyczne Drzewicy w ten sposób przygotowując się do rajdu rowerowego podczas, którego odwiedzą omawiane miejsca.

Poznali historię Opoczna zabytki ściśle związane z historią Polski oraz atrakcje turystyczne tego miasta.

Ciekawe zajęcia obejmowały również tematy związane z poznawaniem historii Studzianny, Spały i Inowłodza. Zwróciliśmy szczególną uwagę na walory turystyczne tych miejscowości.

Podczas tych zajęć przygotowywaliśmy się do wycieczek, które są realizowane w czasie grantu. Czyli wycieczki do Opoczna, Inowłodza, Spały oraz rajdu do Studzianny.
12 Kwietnia odbył się rajd rowerowy do Drzewicy. Zwiedziliśmy kościół Św. Łukasza, ruiny Zamku, zabytkowy cmentarz, tor kajakowy.
Poznaliśmy ścieżki turystyczne nad zalewem Drzewickim.
Rajd służył także do zebrania materiałów do przewodnika jak również na konkurs fotograficzny.

W maju rozpoczęliśmy pracę nad folderem multimedialnym wykorzystując przy tym zebrane materiały w czasie dotychczasowych zajęć.