‘"WESOŁO I ZDROWO , BO NA SPORTOWO”

Dzień Dziecka jest wpisany na stałe w kalendarz imprez szkolnych. Jest okazją do wspólnej zabawy dla uczniów i nauczycieli. Każdy z nas chce, aby to święto było niezwykłym przeżyciem, było radosne. Zbliżający się Dzień Dziecka przebiegał w naszej szkole pod hasłem „Wesoło i zdrowo, bo na sportowo”. W godzinach porannych wszyscy uczniowie zebrali się na hali sportowej, gdzie pani Maryla Barul złożyła życzenia uczniom i przedszkolakom naszej szkoły.

Następnie klasa V przedstawiła krótką prezentację na temat praw dziecka. Kolejnym punktem programu były wystąpienia poszczególnych klas, którzy zaprezentowali swoje umiejętności, zdolności taneczne i wokalne w plebiscycie „Odkrywamy młode talenty”. Dzieci młodsze uczestniczyły w konkursie plastycznym „Mój śmieszny portret”. Ten wyjątkowy dzień był także świętem sportu w naszej szkole. Odbyły się konkursy i turnieje sportowe w różnych kategoriach;

• Rozgrywki w piłkę nożną, ręczną

• Rzuty piłkami do celu

• Wyścigi w workach

• Kręcenie hula-hop

• Skoki na skakance itp.

Atrakcją dla dzieci klas I-III był wyjazd do Opoczna na zajęcia rekreacyjno-sportowe na krytej pływalni „Opoczyńska Fala”.

Oczywiście nie mogło zabraknąć tego dnia słodkich upominków ufundowanych przez Burmistrza Drzewicy - Janusza Reszelewskiego oraz lokalnych przedsiębiorców Barbarę i Stanisława Stępniów z Libiszowa.

Był to niezwykły dzień, w którym wszyscy czuliśmy się magicznie.