Wycieczka

Wycieczka do Tomaszowa Mazowieckiego

W dniu 4.06.2019 roku uczniowie klasy V, VI i VIII uczestniczyli w wycieczce do Tomaszowa Mazowieckiego. Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie muzeum Regionalnego. Uczniów zainteresowały wystawy ukazujące życie i prace dawnej wsi, wystawa archeologiczna, historyczna dotycząca militariów oraz przyrodnicza przedstawiająca faunę naszego regionu. Uczniowie mogli również zwiedzić wystawę czasową dotycząca polskiej złotówki. Brali udział również w lekcji muzealnej na temat historii tomaszowskiego ratusza. Następnie udaliśmy się na kręgielnię, gdzie uczniowie mogli spróbować swoich sil. mieli okazję również skorzystać z bilardu i zobaczyć, że wbicie bili w odpowiednie miejsce nie jest proste.

Na koniec pojechaliśmy do Opoczna, gdzie w Banku PKO na ulicy Staromiejskiej 14, uczniowie zapoznali się z działalnością banku, zasadą korzystania z bankomatu i wpłatomatu oraz rodzajem usług skierowanych do młodzieży. Na koniec uczniowie zostali obdarowani przez Dyrektora pana Stanisława Nejmana soczkami oraz długopisami.