Jak nie czytam jak czytam

JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM

7 czerwca o 10.00 uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam jak czytam” przeprowadzonej w porozumieniu z Biblioteką Samorządową Gminy i Miasta w Drzewicy. W związku z obchodami 590 Rocznicy Nadania Praw Miejskich Drzewicy tego dnia promowaliśmy legendy związane z naszą najbliższą okolicą.

Dlatego też dyrektor naszej szkoły Dorota Królik przygotowała dla uczniów niespodziankę. Wcieliwszy się w postać legendarnej Białej Damy przeczytała uczniom legendę „Tajemnica zamczyska” nawiązującą do dawnych wydarzeń. Korzystając z okazji złożyła także gratulacje Zuzannie Nowak za zajęcie pierwszego miejsca w gminnym konkursie na logo Drzewicy. Po wysłuchaniu legendy uczniowie wszystkich klas i oddziałów mieli okazję poczytać to, na co mieli ochotę oraz wysłuchać innych legend czytanych przez koleżanki i kolegów ze starszych klas. Dzieci z oddziałów przedszkolnych wysłuchali bajkę czytaną z podziałem na role przez uczniów klasy V. Łącznie w szkole w akcji uczestniczyło 127 uczniów.

Nie obyło się także bez dodatkowych atrakcji: mini konkursu znajomości baśni i legend oraz konkursu na najlepsze przebranie „Wcielamy się w postać literacką”. W rywalizacji międzyklasowej jury wyłoniło najlepiej przebrane klasy tj. dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniów z klasy I i klasy II., ale śmiało należy stwierdzić, że także w pozostałych klasach znalazło się wielu uczniów przepięknie wykreowanych na postacie z książek. Wszystkim tym osobą składamy gratulacje za pomysłowość i zaangażowanie.

Elementy dekoracji przygotowały uczennice klasy VII Zuzanna Nowak i Karolina Błażejewicz.