Koniec roku szkolnego

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019.Tradycyjnie poprzedziła je Msza św. w kościele parafialnym.
Był to wyjątkowy dzień dla wszystkich uczniów, a szczególnie dla absolwentów klasy VIII. Kolejna część uroczystości odbyła się na sali gimnastycznej.Na tę uroczystość przybyli również rodzice, przedstawiciel władz samorządowych w Drzewicy-dyrektor ZEAS-u-p.Agnieszka Kopytowska. Na początku głos zabrała  dyrektorka szkoły-p.Dorota Królik, która powitała wszystkich zebranych, a następnie podsumowała miniony  rok szkolny.
Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna w wykonaniu absolwentów tej szkoły-klasy VIII i uczniów klas IV-VII.  Uczniowie pożegnali się ze szkołą wzruszającymi przemówieniami i inspirującą do głębszej refleksji poetycko-muzyczną częścią artystyczną. Następnie pani dyrektor wraz z wychowawcami poszczególnych klas wręczyła dyplomy i nagrody uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu, pracowali na rzecz szkoły oraz w różny sposób reprezentowali szkołę i lokalne środowisko. Pozostali uczniowie otrzymali świadectwa z rąk swoich wychowawców. Uczniowie klasy VIII-ej otrzymali pamiątkowe statuetki z gartulacjami  od kolegów i koleżanek  z klasy VII-ej.
Zakończenie roku szkolnego było okazją do wręczenia nagród członkom SKO za systematyczne oszczędzanie. O atrakcyjne nagrody zadbał dyrektor Banku PKO BP Oddział w Przysusze p. Michał Łoboda. Nagrody wręczała p. dyrektor Dorota Królik wraz z opiekunem SKO p. Małgorzatą Komar, która skierowała słowa zachęty do uczniów i rodziców, by przyłączyli się do grona SKO-owiczów.

W tym szczególnym dniu podziękowania pani dyrektor skierowała do rodziców, którzy przez cały rok szkolny aktywnie uczestniczyli w pracach na rzecz klas i szkoły. Dyrektor szkoły-pani Dorota Królik i dyrektor ZEAS-U - pani Agnieszka Kopytowska skierowały podziękowania za pracę wszystkim  nauczycielom , pracownikom szkoły a szczególne słowa popłynęły do nauczycieli , którzy odchodzą na emeryturę-do pani Ireny Maroszczyk i pani Stanisławy  Gruszczyńskiej.
Pani dyrektor -Dorota Królik życzyła wszystkim zebranym słonecznych, ciekawych a przede wszystkim bezpiecznych wakacji, które będą dla nich czasem wytchnienia i okazją do przeżycia wspaniałych przygód.