Mały Miś w świecie wielkiej literatury

Mały Miś w świecie wielkiej literatury - podsumowanie projektu

W grupie 5-6 latków został zrealizowany ogólnopolski projekt innowacyjny zaproponowany przez miesięcznik Bliżej przedszkola” – Mały Miś w świecie wielkiej literatury. Głównym celem projektu było rozwijanie czytelnictwa . Na pierwszych zajęciach dzieci poznały swojego nowego przyjaciela misia, któremu nadały imię Dyzio. Poznały również historię Misia Bruno, który bardzo lubił słuchanie bajek i podróżowanie.

Miś Dyzio odwiedził wszystkich przedszkolaków w ich rodzinnych domach. Rodzice czytali dzieciom piękne bajki i opowiadania, a potem zapisywali to w specjalnie na tę okazję przygotowanej kronice. Dzieci tworzyły kolorowe ilustracje do wysłuchanych utworów, odciskały swoje małe dłonie i paluszki.

Miś razem z dziećmi słuchał opowiadań i bajek czytanych w domu przez rodziców, a w przedszkolu przez zaproszonych gości.

Pluszowy miś uczył przedszkolaków samodzielności, szacunku do ojczyzny i zdrowego trybu życia, rozwijał wyobraźnię, kreatywność i zamiłowanie do uprawiania sportu.

W ciągu całego roku w ramach projektu zostało zrealizowanych sześć modułów

1. Mały miś czytające przedszkolaki

2. Mały miś uczy samodzielności

3. 100-lecie niepodległości Pokaż radość przedszkolaku