Szkolne przedstawienie

"Mniam, mniam"

9 maja 2016 r. w naszej szkole wszyscy  uczniowie obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Mniam Mniam” wystawione w ramach programów „Owoce i warzywa w szkole” oraz "Mleko w szkole". Sponsorem spektakul w wykonaniu  Zespołu Teatralnego Grupa „T" była firma "JUNIOR" Jacek Prokopczyk  z Przysuchy.

Spektakl edukacyjny z udziałem publiczności bardzo się podobał zarówno dzieciom jak i nauczycielom. Nawiązywał do zasad właściwego odżywiania oraz zdrowego trybu życia, a także problemu uzależnień. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest zdrowe jedzenie, jakie konsekwencje niesie za sobą nieprzestrzeganie zasad prawidłowego odżywiania.

Aktorzy w sposób humorystyczny przedstawili problem uzależnień oraz zdrowego odżywiania i stylu życia. Głównymi bohaterami opowieści byli Wanda i Kazik. Wanda  lubiąca niezdrową żywność, za sprawą tajemniczej księgi zostaje przemieniona w hot doga.   Dzięki pomocy Doktora Klepki , Wacława Kichacza i Magdy Seler pozbywa się złego czaru i powraca do swojej postaci.  Jej zachowanie jest przestroga dla tych którzy lubią się objadać.

Przedstawienie było dla dzieci niepowtarzalną okazją do bezpośredniej zabawy z aktorami.