"POPISZ SIĘ TALENTEM" 2020

LUBISZ PISAĆ WŁASNE TEKSTY?!  CHCESZ ZYSKAĆ SŁAWĘ ?! ZRÓB PIERWSZY KROK!

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE LITERACKIM "POPISZ SIĘ TALENTEM" 2020

Zadanie konkursowe

Słynny naukowiec profesor Antoniusz Wścibinos skonstruował urządzenie tłumaczące mowę zwierząt. Nazwał je ZWIERZOFONEM. Urządzenie owo, z wyglądu przypominające połączenie trąby z dyktafonem, nie tylko tłumaczy, co mówią zwierzęta, lecz także nagrywa ich wypowiedzi. Pewnego dnia w czasie spaceru profesor zgubił owo urządzenie. Gdy je znalazł, pamięć urządzenia była całkowicie zapełniona. Małe i duże zwierzęta ponagrywały tam swoje zwierzenia! Jak myślisz, co chciały nam powiedzieć? Co je cieszy, co martwi, czego potrzebują? Co sądzą o nas, ludziach? Pomóż profesorowi spisać choć jedną opowieść nagraną na ZWIERZOFON. Dzięki Tobie cały świat może się dowiedzieć, co zwierzęta mają nam do powiedzenia!

Jury będzie rozpatrywać prace w podziale na dwie grupy wiekowe: klasy I–IV i klasy V–VIII. W każdej z tych kategorii wyłonimy 15 zwycięskich opowiadań (czyli łącznie 30).

Praca konkursowa powinna zawierać tytuł i liczyć nie więcej niż 2800 znaków bez spacji (około 500 słów). Wysyłamy ją przez formularz elekroniczny. Link do strony na końcu artykułu.

Kalendarium konkursu

2 IV: start konkursu

26 IV: ostatni dzień na wysyłanie prac

27 IV –26 V: czytanie prac przez jury

27 V: obrady jury i wyłonienie zwycięzców; weryfikacja zwycięskich prac w programie antyplagiatowym

4 VI: ogłoszenie wyników konkursu na stronie internetowej

5–19 VI: kontakt wydawnictwa z laureatami konkursu, wysyłka dyplomów

XI: premiera książki z opowiadaniami laureatów.

https://www.nowaera.pl/popiszsietalentem - tu znadziesz regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy, zgodę rodziców