100 rocznica urodzin Jana Pawła II

Karol Wojtyła przyszedł na świat w Wadowicach 18 maja 1920 r. Zmarł jako głowa Kościoła w Watykanie w wieku 85 lat 2 kwietnia 2005 roku. Podczas uroczystej mszy na Placu Świętego Piotra 27 kwietnia 2014 papież Franciszek ogłosił Polaka świętym.Był jedną z najważniejszych postaci XX wieku. Jego nauczanie oraz osobiste świadectwo życia wciąż poruszają serca i umysły milionów ludzi na całym świecie.

Abp Marek Jędraszewski tak mówi o Nim:

Jan Paweł II Wielki był światłem dla świata. Był takim “miastem położonym na górze”, które każdy musiał zauważyć. Był solą dla tego świata – solą mądrości, nie ludzkiej, lecz Chrystusowej. Dlatego mamy prawo nazywać go wielkim”

Z tej okazji zapraszamy na Wirtualną Podróż Śladami Jana Pawła II – kliknij w link i rozpocznij zwiedzanie - https://tusiezaczelo.wkraj.pl/html5/index.php?id=72106#