Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

26 czerwca 2020r. zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Jak się okazało był to rok szkolny inny od pozostałych. Inaczej przebiegała w nim nauka. Inne było też jego zakończenie. Covid - 19 wymusił od nas zachowanie reżimu sanitarnego dlatego też każda klasa choć jak co roku odświętnie, ale oddzielnie żegnała się przed wakacjami ze szkołą i odbierała świadectwa.

Tegorocznemu pożegnaniu naszych absolwentów przyświecało hasło „Dziękujemy za te lata podczas, których wspólnie odkrywaliśmy świat”. Dla nich jak powiedziała Pani dyrektor Małgorzata Wawrzyńczak – Pawul coś się skończyło, ale też się coś zaczyna. Mamy nadzieję, że z nauką w naszej szkole wiązać  będą tyko miłe wspomnienia.

W tak uroczystej chwili nie zabrakło podziękowań i podkreślenia sukcesów na polu nauki, sportu czy życia szkoły skierowanych do uczniów i ich rodziców. Najwięcej nagród przypadło w udziale Kamili Barul. Jej również jako pierwszej w historii szkoły przypadł tytuł „DISCIPULUS COPERNICI” – ucznia Kopernika, który od tego roku będzie przyznawany najlepszemu absolwentowi szkoły.

W tym dniu żegnaliśmy się nie tylko z uczniami, ale również w wieloletnim wychowawcą p. Marylą Barul. Gdybyśmy mieli jej wręczać dyplomy za osiągnięcia w pracy zawodowej to z pewnością moglibyśmy uczynić z nich galerię, a wyrazom wdzięczności nie byłoby końca. Dziękujemy jej za trud włożony w wychowanie wielu pokoleń uczniów, wsparcie i zaangażowanie w tworzenie atmosfery szkoły.