„Discipulus Copernici”

W Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Radzicach Dużych – w ramach powołanego w bieżącym roku szkolnym Zespołu do spraw innowacji i promocji – powstała inicjatywa prestiżowego wyróżnienia dla najlepszego Absolwenta Szkoły w danym roku szkolnym.

Nagroda ta przyznana za wyjątkowe osiągnięcia, reprezentowanie Szkoły w konkursach, zaangażowanie na różnych płaszczyznach życia Szkoły nadaje absolwentowi zaszczytny tytuł: „Discipulus Copernici” czyli „Uczeń Kopernika”. Uczeń Kopernika swoim zaangażowaniem, wszechstronnością, wiedzą i umiejętnościami kontynuuje dzieło wielkiego Patrona, którego charakteryzował renesansowy uniwersalizm.

Pierwszą osobą, która została nagrodzona tą zaszczytną nagrodą i wpisana do specjalnej Księgi została uczennica Kamila Barul.

Kamila wielokrotnie reprezentowała Szkołę w konkursach szkolnych, lokalnych i ogólnopolskich. Została m.in. Gminnym Mistrzem Ortografii, osiągała sukcesy także w konkursach artystycznych, językowych i polonistycznych.  Przez cały czas edukacji w Szkole Podstawowej uzyskiwała najwyższą średnią ocen w klasie, pracowała w Samorządzie klasowym i szkolnym. Ponadto aktywnie pracowała jako wolontariuszka w Szkolnym Klubie Wolontariatu biorąc udział w różnego rodzaju akcjach, zbiórkach, przedsięwzięciach. Brała również udział w akademiach i uroczystościach szkolnych. Lubiana w klasie, życzliwa, szlachetna, kulturalna, pomocna, systematyczna i punktualna, Kamila posiada niewątpliwie zestaw cech, które sprawiają, że godnie nosić będzie tytuł Discipulus Copernici, a Mikołaj Kopernik, tak jak my,  z pewnością jest z niej dumny.