Nasza SZKOŁA PAMIĘTA

Okres Wszystkich Świętych, to  czas kiedy uczniowie naszej szkoły jak co roku wraz  z wychowawczyniami Barbarą Rogulską i Joanną Matysiak uczestniczą  w wycieczce patriotycznej pod pomnik Poległych Radziczan.
Klasy I- III 30 października złożyły wiązankę i zapaliły znicze pamiętając o tych, którzy od nas odeszli, a są ważni dla naszej wspólnoty.
Poprzez takie akcje utrwalamy pamięć o lokalnych bohaterach. Modlitwa i chwila zadumy to wyraz szacunku dla ich życia i dokonań.

Już kolejny raz dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji "Szkoła pamięta". Wraz z 6222 przedszkolami, szkołami i placówkami oświatowymi upamiętniliśmy postacie historyczne ważne dla naszego regionu.

Uczniowie klasy II również wykonali prace plastyczne na których utrwalili nasz symboliczny pomnik znajdujący się koła Straży w Radzicach Dużych.
Dziękujemy Magdalenie Kucharczyk z kl. III za wykonanie wiązanki oraz p. Marcie Kopeć oraz synowi Kacprowi z kl. V za posprzątanie wokół pomnika.