SZOPKA BOŻONARODZENIOWA - KONKURS

Organizatorzy:
M. Grzybek, B. Rogulska.

Cele konkursu:
  • Kultywowanie wśród uczniów tradycji wykonywania szopek
  • Poznanie i zapamiętanie wydarzeń związanych z narodzeniem Jezusa
  • Poznanie chrześcijańskiej wymowy świątecznych zwyczajów związanych z domowym przygotowaniem szopki bożonarodzeniowej
  • Rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży oraz uzdolnień plastycznych
  • Kontynuowanie przez Społeczność Szkoły Podstawowej w Radzicach tradycji współorganizacji Orszaku Trzech Króli z Parafią pod wezwaniem Św. Jadwigi w Radzicach

Regulamin konkursu szkolnego:
1. Konkurs przebiega w trzech  grupach wiekowych:
  •  przedszkole
  •  klasy I – III
  •  klasy IV – VIII
2. Szopkę można wykonać samodzielnie lub z pomocą innych osób (rodziców, rodzeństwo).
3. Materiały i technika wykonania pracy jest dowolna.
4. Każdy uczestnik powinien dostarczyć jedną pracę przestrzenną wykonaną z dowolnego tworzywa o wymiarach  nie przekraczających 100 cm x 100 cm.
5. Konstrukcja szopki powinna być stabilna. Wszelkie elementy powinny być przymocowane w taki sposób, by nie przesuwały się.

6. Wykonaną pracę konkursową należy podpisać pismem drukowanym: imię i nazwisko, klasa  i dołączyć w kopercie do pracy.
7. Prace należy składać w Szkole  Podstawowej w Radzicach do 18 grudnia 2020 r.

8. Organizatorzy konkursu zorganizują wystawę szopek bożonarodzeniowych w Kościele Parafialnym w Radzicach w Uroczystość Objawienia Pańskiego - 6 stycznia 2021r.
9. Najlepsze prace konkursowe zostaną nagrodzone, a wszyscy uczestnicy otrzymają  za wykonaną pracę dodatkową ocenę celującą z religii.

Finał konkursu odbędzie się 6 stycznia 2021 roku w Kościele Parafialnym.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!