„Razem na Święta” 2020

„Razem na Święta” to akcja MEN, w której zachęcamy uczniów do niesienia pomocy innym. Szkolny Klub Wolontariatu  w tym szczególnym okresie przedświątecznym pracuje bardzo intensywnie, mając świadomość, że wiele osób czeka na pomoc i wsparcie.

W  ramach współpracy z Caritas, podjęliśmy zbiórkę żywności w szkole i w zaprzyjaźnionych sklepach Państwa Stępniów i Kopytowskich. Akcja Ogólnopolska Zbiórka Żywności mimo trudnych czasów przeszła nasze oczekiwania. Dziękujemy obsłudze oraz właścicielom sklepów za możliwość realizacji tego działania.  Ze względu na stan epidemii te zadania, miały ograniczony charakter, jednak z zachowaniem dystansu społecznego oraz postępowaniem zgodnie z wytycznymi sanitarnymi, udało się spakować podarunki wolontariuszom z klasy VIII.  Z pewnością takie działania kształtują w naszych uczniach poczucie odpowiedzialności za drugą osobę.

20 TYTEK  bogato wypełnionych artykułami zostało podarowane naszym uczniom w potrzebie. Brawa dla przedszkolaków, uczniów oraz mieszkańców Radzic i okolic za hojność oraz chęć dzielenia się z drugim człowiekiem.

Również Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” przekazało naszej szkole 20 prezentów z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy serdecznie za wsparcie i pomoc.
Poprzez te działania wsparliśmy 23 rodziny z naszej placówki tj. 37 uczniów.
Także wychowawcy podczas zajęć zdalnych zachęcali uczniów do  wykonania kartek z życzeniami świątecznymi, ozdób i przekazanie ich sąsiadom, czy rodzinie. W miarę możliwości młodzież, może zaoferować pomocy osobom chorym lub starszym w
przedświątecznych zakupach.
W tych szczególnych dniach pamiętamy o naszych byłych pracownikach, dla których przygotowaliśmy  słodkie pierniczki. Smakołyki wraz  z życzeniami zostały przekazane naszym emerytom.