Nic piękniejszego nad niebo,

które przecież ogarnia wszystko, co piękne”.

Mikołaj Kopernik

19 lutego obchodziliśmy urodziny naszego patrona szkoły - Mikołaja Kopernika oraz państwowe święto Dzień Nauki Polskiej.

"Teoria heliocentryczna, lampa naftowa czy odkrycie radu i polonu to tylko kilka przykładów licznych osiągnięć Polek i Polaków będących najlepszą wizytówką naszego kraju" .

Dzień urodzin naszego patrona, jak co roku uczniowie naszej szkoły obchodzili bardzo uroczyście.

W pierwszej kolejności uczniowie klas I-III i przedszkolaki odśpiewali hymn naszej szkoły, oraz po przez wierszyki i piosenki przypomnieli o dokonaniach Mikołaja Kopernika.

Następnie klasy I-III spotkały się online z Joanną Brząkałą i Remigiuszem Jabłońskim z Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii oddział w Łodzi - „Spacer po nocnym niebie”, a klasy IV-VIII obejrzały prezentację „Wielkie i małe obiekty w Układzie Słonecznym”

W tym wspaniałym Dniu Nauki Polskiej przedszkolaki z panią Dorotą Jończyk i panią Renatą Larentą zapoznały się z postacią naszego patrona. Klasa I pod czujnym okiem pani Basi Rogulskiej ćwiczyła kodowanie. Klasa II prezentowała swoje talenty szukając w sobie zdolności, które może w przyszłym życiu pozwolą wybrać im odpowiedni zawód, natomiast klasa III zaprezentowała młodszym kolegom różne ciekawe i efektowne eksperymenty.

W tym szczególnym dniu został również rozstrzygnięty konkurs na najciekawszy album o Mikołaju Koperniku naszej szkoły dla klas I-III, oraz na najlepszą prezentację multimedialną o patronie dla klas IV-VIII.