Pierwsza pomoc

Uczymy się ratować!

W dniach 22-25.02.2021 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach, natomiast uczniowie klas IV-VIII obejrzeli na godzinie wychowawczej prezentację o zasadach udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie uczyli się w jaki sposób zachować się gdy jesteśmy świadkami wypadku oraz jakich informacji udzielić dzwoniąc na numer alarmowy. Ćwiczyli zasady resuscytacji przy pomocy fantoma, ułożenie osoby nieprzytomnej w pozycji bezpiecznej oraz poznali konsekwencje prawne nieudzielenia pierwszej pomocy. Wszyscy kiedyś możemy być świadkami niebezpiecznych sytuacji i dlatego już od najmłodszych lat powinniśmy uczyć się zasad postępowania i udzielania pierwszej pomocy.

Systematyczne utrwalanie zasad  i zwiększenie umiejętności w tym zakresie umożliwi nam udzielenie realnej pomocy w razie potrzeby, zapobiegnie wpadnięciu w panikę oraz uchroni nas przed narażaniem się na niebezpieczeństwo. Każdy udzielający pierwszej pomocy musi pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie swoim oraz osób postronnych. Zajęcia przygotowała i przeprowadziła p. Ewa Korycka.