Nasza Szkoła Partnerem pierwszego drzewickiego Questu! :-)

"Questem po Drzewicy - turystyczny charakter miasta. Łączymy Pokolenia!" - to projekt zapoczątkowany przez Uniwersytet Trzeciego Wieku, w który włączyli się przedstawiciele naszej szkoły w składzie: uczennice klasy VI - Antonina Rogulska, Martyna Konat oraz nauczycielka Magdalena Drążkiewicz.

Uczennice wraz z koordynatorką wzięły udział w spotkaniach szkoleniowych on - line oraz warsztatach praktycznych prowadzonych przez trenerów z Fundacji Mapa Pasji. Nasza współpraca i zaangażowanie, a przede wszystkim wiedza, doświadczenie i umiejętności członków zespołu,  przyczyniły się do powstania wierszowanej gry terenowej pt.: "Ścieżki historii z Maciejem Drzewickim."

- wypowiedź uczennic klasy VI:

"Wzięcie udziału w questach dawało dużo radości, ale i pracy. Dowiedziałam się wiele o tworzeniu gry terenowej, a także poznałam kilkanaście ciekawostek o Drzewicy, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Podsumowując, bardzo się cieszę, że zgłosiłam się do udziału w tym projekcie". -  Antonina Rogulska

Martyna Konat: "Udział w tym przedsięwzięciu pomógł mi spojrzeć na moją okolicę z zupełnie innej perspektywy. Pracę w projekcie wspominam bardzo fajnie. Uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach poznałam specyfikę tworzenia questów i zdobyłam wiele nowych informacji o Drzewicy. Polecam wszystkim udział w tej nowatorskiej grze terenowej".

Niech ten innowacyjny "produkt turystyczny" będzie  sposobem na integrację międzypokoleniową, urozmaicone rodzinne spotkania i świetną zabawę.

Zapraszamy wszystkich do atrakcyjnej i aktywnej formy zwiedzania naszej gminy.

Zostań odkrywcą naszego Questu po ścieżkach historii!

Poczuj pasję!

UTW zaprasza uczniów i nauczycieli do dołączenia do grupy na FB "Questem po Drzewicy..." Wkrótce na tej stronie pojawi się konkurs z nagrodami, do udziału w którym zachęcają twórcy questu.