Międzynarodowy Dzień Teatru- 27 marca

Święto uchwalono w 1961 roku podczas 9. światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w Helsinkach. Datę 27 marca wybrano na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu w 1957 roku.

Na początku marca,  uczniowie klasy II  podczas zajęć stacjonarnych w ramach lekcji o teatrze przygotowali dwa przedstawienia: ”Niesamowite przygody 10 skarpetek”- opowieść 2, oraz „Bajkę o 3 księżniczkach, 2 rycerzach i złej czarownicy”. W trakcie pracy dzieci w grupach stworzyły samodzielnie scenariusz,kukiełki oraz plakaty przedstawiające teatr i jego elementy. Tworzenie od samego początku przedstawienia, dodawanie muzyki, czy wykonywanie scenografii, sprawiło uczniom ogromną radość. A współpraca w grupie z pewnością zintegrowała zespół klasowy. Uczniowie przekonali się, że teatr nie nudzi i nie nuży. Szczególnie wtedy, gdy się jest jego twórcą.

Z pewnością widzowie, którzy mieli okazję obejrzeć te przedstawienia również docenili kontakt ze sztuką. Ich brawa i zachwyt były tego dowodem.