Konkurs „Dlaczego liczy się każdy?”

KONKURS na amatorski film promujący ideę Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 „Dlaczego liczy się każdy?”

Zachęcamy do udziału w Konkursie organizowanym przez Urząd Statystyczny w Łodzi, pod patronatem TVP3 Łódź.
Konkurs ma na celu promowanie idei Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 oraz stwarza Uczestnikom możliwość zaprezentowania talentu, kreatywności i pomysłowości.

Konkurs kierowany jest do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych.
Zadaniem Uczestnika jest wykonanie filmu promującego ideę spisu powszechnego, który w sposób oryginalny, pomysłowy i kreatywny odpowie na pytanie „Dlaczego liczy się każdy?”

W plikach do pobrania znajudą się: Regulamin konkursu oraz Karta zgłoszeniowa.

Uruchomiona została także strona internetowa, na której zamieszczane będą wszystkie informacje związane z konkursem: https://lodz.stat.gov.pl/nspkonkursfilmowy

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 przypada w stulecie pierwszego spisu powszechnego w Rzeczypospolitej Polskiej, który został przeprowadzony w 1921 r.

Spisy ludności to najważniejsze badania statystyczne realizowane nie tylko w Polsce, lecz także we wszystkich krajach w Europie i na świecie.

Uzyskana w nim wszechstronna i rzetelna wiedza na temat Polski i jej mieszkańców to ogromny kapitał społeczeństwa na przyszłość.