Szkoła pamięta

Okres Wszystkich Świętych, to  czas kiedy uczniowie naszej szkoły jak co roku uczestniczą  w wycieczce patriotycznej pod pomnik Poległych Radziczan.
Już kolejny raz dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji "Szkoła pamięta". Wraz z 6222 przedszkolami, szkołami i placówkami oświatowymi upamiętniliśmy postacie historyczne ważne dla naszego regionu.

Klasy IV-V z p. Barbarą Kaszubą i Katarzyną Czarnecką 29 października złożyły wiązankę i zapaliły znicze pamiętając o tych, którzy od nas odeszli, a są ważni dla naszej wspólnoty.
Odbyło się także nabożeństwo w kościele parafialnym z modlitwą w intencji śp nauczycieli i pracowników naszej Szkoły, w którym uczestniczyła społeczność szkolna reprezentowana przez nauczycieli, pracowników i uczniów.
Nauczyciele zapalili też znicze w dniu 1 listopada na grobach nauczycieli na cmentarzu w Radzicach.
Poprzez takie akcje utrwalamy pamięć o lokalnych bohaterach. Modlitwa i chwila zadumy to wyraz szacunku dla ich życia i dokonań.