Narodowe Święto Niepodległości

Dzień  11 listopada jest wyjątkowym dniem dla każdego Polaka. Święto Nieodległości przypomina nam jak ważne jest posiadanie własnego, suwerennego  i niepodległego państwa. W tym roku obchodziliśmy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  Z tej okazji w szkole odbyły się uroczyste apele.  Jeden dla klas młodszych – przygotowany przez uczniów klas IV – V i przedszkolaków, drugi dla uczniów klas VI – VIII przygotowany przez przedstawicieli tychże klas.

O doniosłość i znaczeniu wydarzenia, jakim był powrót Polski  po długim okresie niewoli na mapę Europy przypomniała w słowach wstępnych p. dyrektor Małgorzata Wawrzyńczak - Pawul. Podkreśliła także wagę symboli narodowych dla budowania tożsamości narodowej.

Również słowa jakie podły z ust uczniów podczas apeli, śpiewane pieśni patriotyczne, recytowane wiersze wprowadziły wszystkich w atmosferę jutrzejszego święta.

O tym, z jaką powagą uczniowie naszej szkoły podchodzą do obchodów Święta Niepodległości świadczyła ich postawa podczas przygotowanych apeli, odświętny ubiór, dekoracje jakie pojawiły w każdej klasie, wspólnie odśpiewany „Mazurek Dąbrowskiego” w ramach ogólnopolskiej alcji "Szkoła do hymnu".