O placówce

Nasza szkoła

Budynek szkoły składa się z trzech segmentów: dwukondygnacyjnego budynku głównego, jednokondygnacyjnej przybudówki oraz sali gimnastycznej.  W znajdującej się pod niewielką częścią budynku piwnicy budynku jest kotłownia oraz pomieszczenia gospodarcze. Wokół szkoły jest duży zielony obszar, na który mieści się m.in. boisko szkolne, tereny rekreacyjne, skocznia do skoku w dal. Teren szkoły jest ogrodzony.

Na parterze głównej części budynku znajdują się dwie sale lekcyjne przystosowane do prowadzenia zajęć w klasach IV-VIII, pracownia komputerowa, sala dla przedszkolaków oraz toalety. W dobudówce gabinet dyrektora, sala przedszkolna, świetlico - stołówka, kuchnia, sekretariat.

Na pierwszym piętrze usytuowana jest biblioteka, której księgozbiór obejmuje około 6000 woluminów i jest uzupełniany na bieżąco oraz magazyn biblioteczny. Na poziomie tym znajdują się również sale lekcyjne dla uczniów klas I – III oraz IV- VIII oraz pokój nauczycielski.

Sala gimnastyczna posiada  boisko przystosowane do gry w  piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną, wyposażona jest w zaplecze sanitarne oraz siłownię.

Nasza szkoła jest szkołą publiczną, obwodową.

Uczęszczają do niej uczniowie zamieszkali w Radzicach Dużych, Radzicach Małych, Giełzowie, Świerczynie, Trzebinie i Werówce.