11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to dla każdego Polaka jeden z najważniejszych dni w roku.

Najważniejszych, bo tego dnia z dumą i radością świętujemy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przypominamy tych, którzy 105 lat temu wywalczyli wolność oraz wydarzenia, dzięki którym dziś możemy swobodnie świętować ten dzień.

Uroczysta, angażująca większość Uczniów naszej Szkoły i wszystkie Przedszkolaki, akademia patriotyczna niosła głębokie przesłanie - Ojczyznę należy kochać, szanować i doceniać. Przesłanie to wspiera kształtowanie tożsamości narodowej, postaw obywatelskich i zwróceniu uwagi najmłodszemu pokoleniu Polaków na wartości, za które wielu Polaków w naszych dziejach oddało własne życie. Z udziałem pocztu sztandarowego społeczność Szkoły wspólnie odśpiewała hymn państwowy włączając się do Ogólnopolskiej Akcji "Szkoła do hymnu!". Prowadzona narracja wzbogacona tańcem, wierszem i piosenką, udział pocztu sztandarowego, galowe stroje w pełni oddawały podniosły, wyjątkowy nastrój towarzyszący przeżywaniu Narodowego Święta Niepodległości.

Ponadto, w ramach obchodów Święta, odbył się już 8 listopada turniej wiedzowo-sportowy w barwach narodowych przygotowany przez Panią J. Matysiak, gdzie uczniowie klas I-III rywalizowali ze sobą, równocześnie integrujac się i rozwijajac swoją aktywność fizyczną. Patriotyzm bowiem to właśnie też wiedza - znajomość historii Ojczyzny i miłość do niej, ale i zaangażowanie, aktywny udział w jej życiu społecznym.

Liczna delegacja uczniów i nauczycieli, z pocztem sztandarowym, uczestniczyła wieczorem 11 listopada w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Msza święta w intencji Ojczyzny odprawiona została w kościele parafialnym w Drzewicy, po której patriotyczny pochód udał się na Plac Wolności, gdzie delegacje wielu instytucji - w tym naszej Szkoły - złożyły kwiaty przy Kamieniu Pamięci, upamiętniającym wizytę w Drzewicy gen. Jana Henryka Dąbrowskiego. Wyjątkowy nastrój listopadowego wieczoru, pochodnie i biało-czerwone barwy tworzyły niezwykły klimat wspólnego przeżywania tego Święta.