Laboratoria Przyszłości

W bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy do program Laboratoria Przyszłości.  To inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.  Jego celem jest  wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu  wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 60 000 zł na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Zakupiliśmy pomoce dotyczą wyposażenia podstawowego, wyposażenia stanowisk, narzędzi, robotyki, sprzętu AGD i audio – video, materiały eksploatacyjne.

Ten nowoczesny sprzęt, uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia nie tylko w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także podczas zajęć pozalekcyjnych.

Odbyły się już pierwsze zajęcia z wykorzystaniem zestawów Lego Boost, Apitor i Wondr. Wykonaliśmy także pierwszy próbny wydruk z drukarki 3D.