Pasowanie na czytelnika

7 marca 2023 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Uroczystość ta miała na celu promowanie biblioteki szkolnej, zachęcenie najmłodszych uczniów do wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak pierwszaki złożyły przyrzeczenie, obejrzały inscenizację przygotowaną przez uczniów kl. IV w trakcie której dowiedzieli się, jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić czytając książki. Nasi najmłodsi w ramach testu wiedzy o książce odgadywali bajkowe zagadki, które miały za zadanie sprawdzić ich znajomość bohaterów baśni  i bajek. Następnie przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie,  że zawsze będą szanować książki. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej w dowód przynależności do grona użytkowników biblioteki otrzymali pamiątkowy dyplom wraz pakiety książek. Następnie obejrzeli film „Warto czytać” z serii Rodzina Treflików.

Na zakończenie w formie podsumowania przytoczone zostały uczniom cechy   charakteryzujące  dobrego czytelnika.