„STARE KINO DZIECIOM”

4 marca uczniowie klas II, III i IV uczestniczyli w warsztatach, które przeniosły je do odległej przeszłości, kiedy na świecie nie było jeszcze smartfonów i tabletów.  W trakcie tej niecodziennej podróży w czasie uczniowie dowiedzieli się jak powstawała animacja, oraz samodzielnie narysowali własne kreskówki. Zapoznali się z zawodem kinooperatora oraz budową taśmy filmowej. Zapoznali się z budową urządzenia służącego do wyświetlania filmów. Następnie w zacienionej sali przy szumie przewijanej taśmy obejrzeli filmy wyświetlane przez projektor pt: „Bolek i Lolek”, „Reksio” i „Zaczarowany ołówek”. Po wyświetleniu filmów uczniowie mieli możliwość własnoręcznie pod okiem kinooperatora przewinąć taśmę filmową na ręcznej przewijarce. Na podsumowanie warsztatów odbył się konkurs z nagrodami, w trakcie którego dzieci wykazały się znajomością nazw przyrządów poznanych podczas spotkania. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali wyświetlane filmy oraz z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach, a najwięcej satysfakcji sprawiła im własnoręcznie wykonana animacja rysunkowa.