Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

W dniu 20 marca 2024 r., w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Ogólnopolski turniej  (OTWP) ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Organizatorem drzewickich eliminacji był Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP oraz Urząd Miejski w Drzewicy, wzięło w nich udział 19 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Drzewica. Rywalizacja przebiegała z podziałem na dwie grupy wiekowe - klasy I-IV i klasy V-VIII szkół podstawowych.

Nasza szkolę w kategorii klas V-VIII reprezentowały uczennice klasy V: Zuzanna Matysiak, Milena Wróblewska, Lena Wróblewska. Najlepszy wynik spośród nich osiągnęła Lena Wróblewska, która zajęła II miejsce w swojej kategorii.

Zwycięzcy i uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy, które wręczył im Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski.

Gratulujemy wyników!!!