MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA DĘTA – odkryj swój talent

Dnia 20 marca 2024r. w naszej szkole gościła Kapelmistrz  Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Drzewicy Marzena Węgrzynowska. W związku z trwającym naborem do lokalnej orkiestry pani kapelmistrz zachęcała uczniów do rozpoczęcia przygody z  muzyką  i instrumentami dętymi. W trakcie spotkania pani Marzena zademonstrował dwa instrumenty dęte: trąbkę i puzon. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje predyspozycje i  podjąć próbę gry na tych instrumentach. Wysłuchali także  krótkich pokazów gry na trące i puzonie w wykonaniu pani kapelmistrz. Na zakończenie wszyscy obecni uczniowie klas IV – VIII w szyku marszowym odbyli trening  musztry paradnej.

Orkiestra działa przy Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy.  Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w piątki godz. 16:00-19:00. Każdy uczestnik ma zapewniony instrument muzyczny. Od kandydatów wymagany jest  tylko niezły słuch, wyczucie rytmu i dużo chęci do zdobycia nowych umiejętności.

Polecamy  uczniom i rodzicom rozważenie propozycji udziału w zajęciach muzycznych.