21 marca - pierwszy dzień wiosny

21 marca obfitował w szereg wydarzeń.  Żegnaliśmy zimę i witaliśmy wiosnę. Przedszkolaki i uczniowie klas I – III udali się na Drzewiczkę by „wysłać” do morza Marzanny wykonane z ekologicznych materiałów.

Tego dnia uczniowie klas VII - VIII pod kierunkiem p. M. Gałki - Kszczot zaprezentowali szereg doświadczeń z zakresu chemii i fizyki w ramach projektu „Szkolne eksperymentarium”. Hasło przewodnie tegorocznego eksperymentarium to „Crazy Science”.

Natomiast część uczniów z klasy VIII uczestniczyło w Grze Miejskiej "WSPÓLNIE DO CELU" organizowanej po raz kolejny przez Powiatowy Urząd Pracy w Opocznie.

Nasze przedstawicielki do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy III kadencji wzięły udział w pierwszej inauguracyjnej sesji rady w trakcie której zdały sprawozdanie z prowadzonej  kampanii wyborczej, złożyły uroczyste ślubowanie oraz otrzymały zaświadczenia o wyborze do MRM. Uczestniczyły także w wyborze Prezydium oraz składów komisji stałych Rady.