XV Dzień Papieski

2015.10.16

Pamiętają o Papieżu - Janie Pawle II

W piątek 16 X 2015 r. uczniowie  Szkoły Podstawowej w Radzicach Dużych bardzo uroczyście  obchodzili XV Dzień Papieski pod hasłem  „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Akademia przybliżyła uczniom  treści  nauk Jana Pawła II. Wszyscy uczniowie byli odświętnie ubrani. Pieśni „Oto jest dzień”, „Barka”, „Lolek” połączyły brać uczniowską ciepłym wzruszeniem i poczuciem wspólnoty.

Uroczystości towarzyszyła wystawa albumów poświęconych Janowi Pawłowi II. Akademię wzbogaciła prezentacja multimedialna o Janie Pawle II. Nasza placówka co roku organizuje  bardzo uroczyście obchody   Dnia Papieskiego – podkreśliła dyrektorka szkoły Dorota Królik. Autorami montażu słowno muzycznego byli uczniowie z klasy III, IV, i VI pod kierunkiem p. Maryli Barul, Barbary Rogulskiej i Małgorzaty Komar.