Dzień Dziecka

Międzynarodowy Dzień Dziecka  to wyjątkowe święto, które w różnych krajach obchodzone jest w różnym czasie. Każde dziecka w naszym kraju wie, że u nas przypada ono na 1 czerwca, ale  w naszej szkole świętowaliśmy go 2 czerwca. Z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz Radą Rodziców i nauczycielami pod kierownictwem dyrektora szkoły zorganizował dla uczniów piknik. Zagościł na nim burmistrz Gminy Drzewica Janusz Reszelewski w asyście dyrektor ZEAS-u  Agnieszki Kopytowskiej. Zgodnie z tradycją przekazał on dzieciom serdeczne życzenia spokojnego, szczęśliwego dzieciństwa, podejmowania ambitnych wyzwań i spełniania marzeń, a na osłodę dla każdego ucznia batonik.

Tego dnia w planie szkolnym znalazły się takie atrakcje jak:  zajęcia z rodzicami  pracownikami banku i żołnierzem, występy uczniów klasy III i VIII, którzy zaprezentowali się w układach tanecznych  i klasy II prezentującej prawa dziecka; odbyło się także wręczenie nagród z konkursów: „Ekozabawka”, „Konkursu Recytatorskiego klas IV – VIII”, Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”, „Konkursu na Najpiękniejszy Zeszyt”; rozgrywki w dwa ognie nauczyciele kontra uczniowie, zabawy rekreacyjno - sportowe.

Rada Rodziców przygotowała „słodki stół”, grilla, lody.

Wszyscy świetnie się bawili.

Do przygotowań oraz w trakcie pikniku wykorzystano sprzęt  nagłaśniający zakupiony w ramach projektu "Laboratoria przyszłości".