Bezpieczne wakacje

Dnia 12.06.2023r cała społeczność naszej szkoły miała przyjemność gościć funkcjonariuszy policji z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie. Celem spotkania było przypomnienie uczniom podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się podczas zbliżających się wakacji.

Wszyscy uczestnicy utrwalili sobie zasady poruszania się na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię; zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych; jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem oraz jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców; jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie wakacji.
Spotkanie odbyło się w dwóch grupach wiekowych tj klasy IV-VIII oraz I-III z oddziałem przedszkolnym. Towarzyszyła mu miła i przyjazna atmosfera a zainteresowani tematem uczestnicy mogli pod koniec prelekcji zadawać pytania naszym gościom.
Celem tego typu działań jest uwrażliwienie młodych ludzi na zagrażające im różnego rodzaju  niebezpieczeństwa  oraz kształtowanie wyobraźni i myślenia przyczynowo - skutkowego.