#Próbna ewakuacja

27 września o godz. 10:18 odbyła się w naszej szkole próbna ewakuacja. Rozległ się alarm przeciwpożarowy, który ze względu na awarię pradu brzmiał nieco inaczej..wykorzystano dzwonek ręczny. Przystąpiono do ewakuacji wszystkich osób znajdujących się w budynku. Dzieci przedszkolne, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wzorowo i w pośpiechu opuścili budynek szkoły i zgromadzili się na boisku szkolnym.

Próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją został zorganizowany przy współpracy Ochotniczej Straży Pożarnej z Radzic Dużych oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie.
Celem ćwiczeń było uświadomienie uczniom, jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami. Strażacy sprawdzili budynek szkoły oraz to, czy zostały zachowane wszystkie środki bezpieczeństwa.
Po zakonczeniu działań druhowie z OSP udostępnili swoj sprzęt, aby dzieci przedszkolne i uczniowie z klas I-III mogły zapoznać się z nowym wozem strażackim.
Serdecznie dziękujemy Druhom OSP w Radzicach Dużych oraz Strażakom PSP w Opocznie