#„Jabłko-cytryna” - spotkanie z policjantami

„Jabłko-cytryna” - pod takim hasłem opoczyńscy policjanci wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych przeprowadzili akcję w ramach profilaktyki ruchu drogowego. Słodkie owoce otrzymywali kierowcy jadący prawidłowo, zaś cytryny ci, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Bez kwaśnych min się nie obyło...

Jabłko lub cytryna dla kierowców w Radzicach. Akcja opoczyńskiej policji i uczniów miejscowej szkoły

2 listopada 2023 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego sierżant sztabowy Maria Skaba oraz starszy sierżant Wiktor Rozpędowski  przeprowadzili prelekcję, a następnie wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Radzicach Dużych przeprowadzili działania profilaktyczne pt. „Jabłko - cytryna”. W ramach działań podczas kontroli prędkości, prawidłowo jadący kierowcy otrzymali słodkie owoce, a także brawa od najmłodszych. Na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym czekały kwaśne cytryny.

Policjanci przypominali też kierującym o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz o tym, jaki wpływ na bezpieczeństwo ma stosowanie bezpiecznej prędkości . Chociaż jabłko cieszyło się większym powodzeniem, to niestety przekroczenia prędkości  były znaczące. Kierowcy natomiast mogli się cieszyć, że za popełnione wykroczenia nie otrzymali mandatu, a kwaśny owoc.