„Niecodzienna lekcja wychowania fizycznego”

Dnia 05.10.2023 roku klasa VIII przystąpiła do realizacji projektu „Niecodzienna lekcja wychowania fizycznego” w ramach projektu obywatelskiego i inicjatywy „ Kreatywna Młodzież 2023”

Pierwszym punktem był Park Linowy „ Nad Pilicą” w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie każdy po krótkim, ale obowiązkowym szkoleniu przeszedł trasę na miarę swoich możliwości. Niektórzy dzielnie pokonali swoje słabości i lęki by na końcu zdobyć naklejkę ukończenia trasy. Było także trochę zabawy i rywalizacji na gokartach.
Następnie udaliśmy się do Centralnego Ośrodka Przygotowań w Spale, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach na basenie. Mieliśmy także możliwość przyjrzeć się hali lekkoatletycznej i boiskom sportowym na terenie ośrodka.
Ostatnim punktem naszej nietypowej lekcji były warsztaty kajakowe nad torem Ludowego Klubu Kajakowego w Drzewicy. Tak zapoznaliśmy się z zasadami bezpieczeństwa, przymierzaliśmy specjalistyczny sprzęt ( kaski, kapoki, fartuch) by w końcu zasiąść w rożnego typu kajakach. Poznaliśmy także zasady kajakarstwa slalomowego, zwiedziliśmy hangar i wieżę sędziowską. Chętni uczniowie spróbowali swoich sił na wodzie. Później podziwialiśmy trening zawodowych kajakarzy. Trochę przemoczeni i zmarznięci, ale pełni przeżyć i wrażeń wróciliśmy do szkoły.