"Strachy na Lachy"

Dnia 30 października w naszej szkole obchodziliśmy Halloween. Grupa uczniów z klasy VI i III poprzebieranych w postacie z koszmarów ruszyło po szkole w „korowodzie strachu”. Nie omieszkali także odwiedzić dyrektora szkoły oraz pań kucharek.

Uczniowie nie tylko straszyli swoim wyglądem brać szkolną, ale także bawili i edukowali. Dla uczniów klas młodszych przygotowano zagadki związane z tym świętem, przedszkolaki miały za zadanie pomalować postać bajkowej czarownicy, wszyscy zostali zapoznani z tradycją obchodów Halloween w krajach anglosaskich.  Każdy uczeń otrzymał kolorowy balonik, który według własnej inwencji twórczej mógł pomalować w najróżniejsze „straszydła”.

Szkolne Halloween przygotowali uczniowie należący do Koła Bibliotecznego pod kierunkiem p. M. Komar. Dzięki przygotowanej dekoracji zamienili oni bibliotekę w „strefę mroku” co wzbudziło duże zainteresowanie wśród uczniów szkoły, którzy chętnie tego dnia odwiedzali bibliotekę.  Wszyscy w tym dniu świetnie się bawili.