Klasa VIII przed ważną decyzją

Dużymi krokami zbliża się czas egzaminu Ósmoklasistów oraz wyboru szkoły ponadpodstawowej. Uczniowie klasy VIII uczestniczyli niedawno w Opoczyńskich Targach Pracy i Edukacji, odwiedzają wybrane przez siebie szkoły w czasie Dni Otwartych, powtarzają materiał pisząc próbne egzaminy.

Aby pomóc im w ważnej decyzji dotyczącej wyboru nowej szkoły oraz przyszłego zawodu, na zaproszenie Pani Dyrektor Małgorzaty Wawrzyńczak-Pawul odwiedziły nas Panie – Agata Białas i Weronika Mirek – doradcy zawodowi z Powiatowego Urzędu Pracy w Opocznie. Spotkanie z klasą VIII na temat „Co dalej po podstawówce? Czyli jak mądrze wybrać dalszą drogę edukacyjną” przebiegło w sympatycznej atmosferze. Uczniowie fachowo zostali zapoznani z ciekawymi programami badającymi ich preferencje, możliwości lokalnego rynku pracy, zawodami przyszłości oraz ofertą szkół ponadpodstawowych w powiecie opoczyńskim. Uczniowie mieli sporo pytań i wysoko ocenili całe spotkanie. Nasi Goście przybliżyli też cele i zadania Powiatowego Urzędu Pracy, który podejmuje różne ciekawe inicjatywy dla młodzieży, m.in. atrakcyjną Grę Miejską, w której reprezentacja klasy VIII – już drugi rok z rzędu – brała udział, poznając topografię Opoczna, szkoły, instytucje oraz pracodawców.

Dziękujemy serdecznie za przyjęcie zaproszenia do naszej Szkoły, a klasie VIII życzymy powodzenia w wyborze swojej drogi zawodowej.