CRAZY SCIENCE

21 marca w naszej szkole odbyły się pokazy doświadczeń z zakresu chemii i fizyki przeprowadzone przez uczniów klas VII i VIII pod opieką Małgorzaty Gałka-Kszczot i Justyny Bomby.

Wszystkie dzieci oglądały pokazy z ogromnym zaciekawieniem, chętnie angażowały się we wszystkie aktywności. Najmłodsi uczestnicy mogli pobawić się w detektywów,  pisząc szyfrowane wiadomości, wykonać samodzielnie gniotka. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się Ekologiczne Węże Faraona, wulkan, wieża gęstości, czy "zabawy" z prądem.

Doświadczenia były tak wyselekcjonowane,  aby rozbudzić ciekawość przyrodniczą,  oraz w przystępny sposób wytłumaczyć prawa rządzące światem nauki. Mamy nadzieje, ze wszyscy uczestnicy oprócz uśmiechu na twarzy, wynieśli ze sobą większy bagaż doświadczeń, pomysłów, obserwacji badawczych i nowych spostrzeżeń.