Konkurs "Opoczyńskie Nasza Mała Ojczyzna"

Dnia 23 kwietnia w naszej szkole został przeprowadzony konkurs pod nazwą „Opoczyńskie Nasza Mała Ojczyzna” – V edycja. Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Biuro Poselskie Roberta Telusa. Konkurs odbywa się w dwóch etapach – szkolnym i powiatowym. W pierwszym etapie uczniowie zmierzyli się z testem składającym się z 25 pytań, w tym 24 jednokrotnego wyboru i jednym otwartym. Musieli się wykazać wiedzą z zakresu kultury regionu, zagadnień  z zakresu demografii, podziału administracyjnego i historii. Konkurs przeprowadził i ocenił dyrektor biura poselskiego p. Rafał Skoczylas.

Do konkursu przystąpiło 14 uczniów z klas V- VIII. Zwycięzcami okazali się: Klaudia Gapys, Aleksandra Rogulska, Amelia Kmita i Bartosz Sarna. Będą oni reprezentować naszą szkołę na etapie powiatowym.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy o Naszej Małej Ojczyźnie.